top of page
Skupaj humanitarni

 

Program "Skupaj humanitarni" je zasnovan in se izvaja v okviru našega rednega programa "Socialni programi". Za izvajanje programa smo se odločili zaradi čedalje slabšega socialnega statusa državljank in državljanov.

 

Temeljna aktivnost društva v okviru tega projekta je pomoč v obliki razdeljevanja živil in drugih življenjskih potrebščin.

 

V program pa bomo v drugi polovici leta 2014 vključili tudi projekt "Osvetljujemo pot", ki ga opisujemo v nadaljevanju - klik tukaj.

 

Na naše društvo prihaja čedalje več prošenj za pomoč v obliki finančnih sredstev, žal pa so naše finančne zmožnosti enake trenutnemu stanju in pod vzdušjem recesije. Pa tudi sicer se do sedaj nismo odločali za dodeljevanje pomoči v obliki finančnih sredstev ali plačila položnic, temveč smo izvajali pomoč v obliki živil in drugih življenjskih potrebščin.Projekt smo zasnovali s preprićanjem, da bo naš skupen glas in složnost pomagala vsem našim evidentiranim članom in uporabnikom in da nam bodo na pomoč priskočili tako posamezniki kot pravne osebe (gospodarske in druge družbe, podjetja, ...).

 

Program je zasnovan tako, da bomo vsem našim registriranim članom omogočili objavo prispevkov na našem spletnem forumu, s katerim bodo na kratko opisane trenutne okoliščine zaradi katerih so se znašli v težkei finančni situaciji. Zaradi varstva osebnih podatkov pa bodo njihova imena v obliki psevdonimov oziroma šifer. Njihove zgodbe najdete na naslednji povezavi - Zgodbe uporabnikov bomo objavili po predhodni privolitvi posameznikov oz. družin. Zgodbe trenutno na novem forumu še niso objavljene, lahko pa jih preberete na starem forumu - klik tukaj.

 

Posamezniki, družbe, podjetja itd. bodo tako lahko s svojo donacijo ali prostovoljne prispevke sredstva namenili točno določenemu uporabniku tako, da na položnici v rubriki "Namen plačila" pripišejo psevdonim oziroma šifro. V kolikor pa se bo njihovo nakazilo nanašalo nevezano na določenega uporabnika, pa napišejo po želji, kot je npr. "prostovoljni prispevek/donacija,.... za izvajanje socialnega programa". 

 

Spoštovani uporabniki, člani, naši redni in naključni obiskovalci, v kolikor želite sodelovati v tem projektu in prejeti pomoč, Vas vabimo, da se registrirate in postanete član naše skupnosti. O nadaljnih postopkih se bomo dogovarjali na zasebnem nivoju preko privatne pošte tukaj na naši spletni skupnosti ali preko e-pošte, ki ga boste vpisali ob registraciji.

 

Svojo zgodbo ali zgodbo sosedov, prijateljev, sorodnikov s prošnjo za pomoč v obliki paketov z živili in drugimi življenjskimi dobrinami nam lahko pošljete preko spletnega obrazca, ki ga najdete na naslednji povezavi - Pošlji prošnjo

 

Projekt "Osvetljujemo pot" 

 

kot del skupnega programa "Skupaj humanitarni" uvajamo spričo okoliščin in dejanskega stanja v ožjem in širšem družbenem okolju.

 

Program vključuje vrsto dejavnosti, vse pa bodo usmerjene k skupnemu cilju, ki je pomagati ljudem, da uvidijo svetlobo v svojem življenju. V ta namen program prepleta in dopolnjuje številne naše že izvajane dejavnosti in končno pomeni njihovo nadgradnjo.

 

V programu bodo vključene aktivnosti in dejavnosti, ki bodo usmerjene tako h posamezniku kot tudi skupini s skupnim ciljem dvigniti kvaliteto posameznikovega in ne nazadnje našega skupnega življenja. Iz zapisanega torej izhaja, da se bodo aktivnosti izvajale tako na individualni kot tudi skupinski ravni, bodisi v obliki osebnega svetovanja, bodisi v obliki skupinskih vodenih delavnic. Končni cilj pa je pomagati ljudem, ki so se zaradi takšnih ali drugačnih življenjskih okoliščin znašli v situaciji, iz katere ne vidijo samostojnega izhoda. In končno se nam lahko prdružijo tudi vsi ostali, ki želijo doprinesti k skupnemu dobremu. 

 

V nadaljevanju navajamo nekatere dejavnosti, ki jih bomo v prihodnje izvajali, seveda pa jih bomo dopolnjevali tudi z novimi dejavnostmi. 

 

Nekaj dejavnosti v okviru projekta Osvetljujemo pot

  • Osebno svetovanje za dvig samozavesti in pomoč na poti osebne rasti

  • Predavanja na temo "Skrbimo za svoje zdravje" (povabili bomo zdravnike in druge strokovnjake)

  • Skupinske vodene (tudi individualne) delavnice in praktično usposabljanje kot oblika samopomoči 

  • Oblike in pomen medsosedske pomoči s ciljmem ohranjanja osebne integritete in dvig kakovosti življenja

  • Spodbujanje k družabnemu življenju in ntegriranje v družbneo in bivanjsko okolje

  • Sproščene urice družabnega, kulturnega, jezikovnega in ustvarjalnega izražanja

  • Organizacija in izvedba okroglih miz širšega in splošnega življenjskega spektra Aktivnosti na področju človekovih pravic ............... 

  • Sodelovanje in povezovanje z drugimi društvi, organizacijami ali drugimi formalnimi ter neformalnimi družbami in skupinami ...

Osvetljujemo pot
bottom of page