top of page
Pomoč v gospodinjstvu

Program je namenjen ciljni populciji uporabnikov, to je starejšim in bolnim, s katerim skušamo omiliti nastalo situacijo, v kateri so se znašli iz različnih razlogov ter jim vzbuditi občutek, da niso pozabljeni. V ta namen naši prostovoljci izvajajo manjša gospodinjska opravila, jih spremljajo pri vsakodnevnih opravilih, kot so npr. spremstvo v banko, na pošto, v trgovino ipd. Več o programu

Program za zdravo in srečno življenje - JOGA in svetovanja

 

Program je vsebinsko zasnovan in prilagojen starostni stopnji z upoštevanjem zdravstvenega stanja posameznega uporabnika. Z uporabniki izvajamo redne vaje s ciljem izboljšanja kvalitete življenja posameznika, predvsem so to vaje za hrbtenico, vaje, ki nežno razgibajo sklepe, masirajo mišice. Poseben poudarek je na dihalnih vajah in sproščanju.

Več o programu

Projekt "Skupaj humanitarni"

 

Program "Skupaj humanitarni" je zasnovan in se izvaja v okviru našega rednega programa "Socialni programi". Za izvajanje programa smo se odločili zaradi čedalje slabšega socialnega statusa državljank in državljanov. 

Več o programu

Sekcije in dejavnosti

Pomoč v gospodinjstvu

 

Program je namenjen ciljni populciji uporabnikov, to je starejšim in bolnim, s katerim skušamo omiliti nastalo situacijo, v kateri so se znašli iz različnih razlogov ter jim vzbuditi občutek, da niso pozabljeni. V ta namen naši prostovoljci izvajajo manjša gospodinjska opravila, jih spremljajo pri vsakodnevnih opravilih, kot so npr. spremstvo v banko, na pošto, v trgovino ipd.

 

Projekt Pomoč na domu oziroma v gospodinjstvu je namenjen predvsem starejšim uporabnikom, ki zaradi razlićnih okoliščin in razlogov potrebujejo tovrstne storitve.

 

Naši člani prostovoljci v okviru projekta izvajajo naslednje dejavnosti: 

  • Osebno druženje in razgovor z uporabniki

  • Spremstvo na sprehodih v naravi ali bližnjo okolico bivanja uporabnika

  • Spremstvo uporabnikov pri vskodnevnih opravilih (nakupi, obisk banke, pošte ...)

  • Pomoč pri nošenju nakupljenih življenjskih potrebščin naključnim osebam izpred trgovin do njihovega doma

  • Obiski uporabnikov s storitvijo prinašanje hrane iz trgovine

  • Pomoč pri lažjih gospodinjskih opravilih (npr. pospravljanje, pomivanje ...)

  • Spodbujanje uporabnikov (straejših, osamljenih ipd.) k vključevanju v družbeno okolje in naših dejavnosti (Čaj ob petih, kulturne prireditve ipd.)

  • .....

 

V projekt vključujemo tudi študente/-ke Fakultete za socialno delo, ki v okviru rednega študijskega programa v društvu opravljajo obvezno praktično delo (prostovoljsko delo). Glede na potrebe pa povabimo k sodelovanju tudi študente(študentke preko študentskega servisa.

 

Storitev je brezplačna za uporabnike, ki ob našem informativnem obisku izpostavijo svojo socialni status. Na podlagi pogovora z uporabniki in vtisih ob obisku, prostovoljec, ki obišče uporabnika pripravi poročilo in predlog glede nadaljnjega (ne)sodelovanja, ki bo temeljil na brezplačni podlagi.

 

Projekt se izvaja skozi vse leto, v skladu z dogovorom s posameznim uporabnikom in sicer naši prostovoljci v največji možni meri upoštevajo njihove želje. Praviloma so termini obiskov konstantni, tako v dnevih kot urah, saj so spremembe za tovrstno populacijo bolj ali manj nezaželene.Pri izvajanju projekta imamo navadno vključene tudi študente, ki opravljajo obvezno prostovoljno delo v okviru študijskega programa oziroma obveznosti. V študijskem letu 2013/2014 sta se za izvajanje obveznega prostovoljskega dela prijavili dve študentki, ki že obiskujeta naše uporabnike.

 

V okviru projekta imamo trenutno evidentiranih 23 uporabnikov, vendar le-ti zaradi objektivnih razlogov občasno odpovejo sodelovanje (bolnica, toplice, morje obisk sorodnikov,…), tako da je v povprečju 12 uporabnikov, ki jih obiskujejo prostovoljci in študentje.

 

Ste morda v svoji bivalni okolici zaznali soseda, ali pa imate znanca, prijatelja oziroma sorodnika, ki bi jim morda koristila tovrstna oblika pomoči (lahko samo 1x tedensko). Le to nam lahko sporočite preko spletnega obrazca.

O nadaljnjem sodelovanju se bomo dogovorili ob nadaljnjem komuniciranju oziroma informativnem obisku.

 

Stopimo skupaj, stopimo iz sence in povejmo na glas, saj smo le tako močnejši in lahko pomagamo vsem, ki potrebujejo katero koli od oblik storitev, ki jih nudi naše društvo. 

 

Z vašim namigom bomo lažje zaznali tovrstne potrebe in se v okviru naših zmogljivosti trudili tem ljudem polepšati še tako težke trenutke posameznikov. Hvaležni vam bodo predvsem tisti, katerim bomo pomagali!

 

Program za zdravo in srečno življenje - JOGA in svetovanja

 

Program je vsebinsko prilagojen glede na strukturo udeležencev oziroma uporabnikov posamezne skupine. Trenutno izvajamo program v 2 skupinah in sicer: 

  • vsak torek med 9.00 in 10.30 uro na lokaciji Zarnikova 3, Ljubljana (dvorana Četrtne skupnosti Center Mestne občine Ljubljana)

  • vsak četrtek med 9.00 in 11.00 uro na lokaciji Štefanova 11, Ljubljana (dvorana Četrtne skupnosti Center Mestne občine Ljubljana)

 

Glede na izkušnje, da je večina uporabnikov stalnih in v projekt vključenih že vrsto let, lažje prepoznamo in smo pozorni na simptome, ki napovedujejo določene težave posameznika, kar omogoča hitro reakcijo, ukrepanje in medsebojno pomoč, zato lahko z gotovostjo tako skupino označimo kot terapevtska skupina. V okviru projekta vodja izvaja tudi individualno ali skupinsko svetovanje, s čimer se vsebinsko dopolnjuje aktivnost joge s končnim ciljem, t. j. izboljšanje kvaliteta zdravja (višja kakovost telesnega, psihičnega in socialnega zdravja), osvobajanje negativnega mišljenja, kar pa vse vodi k notranjemu miru in pozitivnemu odnosu do sočloveka, okolja in družbe. Projekta na območju četrtne skupnosti še nismo izvajali, v primeru večjega povpraševanja pa bomo vsekakor razmislili o smiselnosti čim prejšnjega začetka izvajanja le tega.

Za lažje izvajanje nalog in programa društva ima društvo pet sekcij, katerih naloga je, da v okviru svojega področja izvajajo program, skladno s sprejetim letnim programom in finančnim načrtom društva. Sekcije imajo svojega vodjo, ki je hkrati tudi član Izvršnega odbora društva.

 

Sekcije so:

  • Družbeno humanitarna sekcija

  • Kulturno umetniško glasbena sekcija

  • Sekcija za delo z mladimi

  • Svetovalno zdravstvena sekcija

  • Turistična sekcija

 

 

Opis ključnih dejavnosti

 

Sledi navedba in opis nekaterih ključnih dejavnosti, ki izhajajo iz našega poslanstva in jih izvajamo v okviru zgoraj navedenih sekcij. Ostale dejavnosti pa najdete na posebni podstrani posamezne dejavnosti.

Projekt "Počitniško varstvo"

je namenjen otrokom prvenstveno tistim, ki zaradi različnih razlogov (v največji meri je ta razlog slabši finančni status družine) ne odpotujejo s starši na morje ali kam drugam na počitnice in so zaradi tega izpostavljeni priložnosti ''preživeti počitnice na cesti ali samo pred računalnikom brez konkretnega programa''. Varstvo je za udeležene otroke brezplačno.

Več o programu

Pomoč na domu
Joga
bottom of page